Technologie pro výrobu nažehlovaček

Vyřezávaná grafika

Je to nejčastěji používaná technologie pro výrobu nažehlovacích obrázků, nejenom jako nejlevnější varianta nažehlovaček, ale i pro svoji trvanlivost a stálost barev po nažehlení. Motiv se vyřeže do jednobarevné nažehlovací folie a následně přenese na textil. Vhodné například pro jednodušší loga, motivy, nápisy a podobně. Pokud obrázek dovoluje nakombinování, je možné i z těchto folií vytvořit vícebarevnou nažehlovačku (podmínka je, aby každá barva byla na motivu samostatně).  

Barevnost se určuje podle vybrané folie, vybírat můžete buď z klasických, glittrových nebo reflexních folií. Folie mají certifikát Öko-Tex® Standard 100 Class I, je možné tedy používat i pro děti do tří let.  

Plnobarevný tisk bezořezový

Tento způsob výroby spočívá v natištění motivu na a následném přenesení a nažehlení na textil. Díky tisku na transparentní folii je technologie tedy vhodná pro jakékoliv vícebarevné motivy (barevná loga, fotografie a podobně) a motiv je tedy nažehlený bez pozadí. Profesionální tiskárna s bílým tonerem zajišťuje krásně syté a stálé barvy.   

Jednobarevný tisk bezořezový

Technologie výroby nažehlovačky vhodná pro motivy s malými detaily bez pozadí. Motiv se tiskne na speciální jednobarevnou folii a následně nalisuje na textil. Jako podklad pro výrobu je tedy ideální černobílý obrázek s daným motivem, ze kterého vám poté vytvoříme barevný motiv, který je po nažehlení bez pozadí. 

Plnobarevný tisk ořezový

Další možná varianta pro plnobarevné motivy. Technologie spočívá v potištění na speciální nažehlovací papír, následném ořezání a přenesení a nažehlení na textil. V případě, že tedy výsledný obrázek má nějaké pozadí, je pozadí vždy bílé v barvě papíru. Tuto variantu používáme pouze minimálně, vhodné například pro případy, kdy je obrázek potřebné oříznout ručně apod.